ČLÁNKY O ZAHRADÁCH, PĚSTOVÁNÍ, PŘÍRODĚ A 0 NÁS

nálož inspirace

Téměř bezúdržbová zahrádka 🙂

Je to možné?

Mýtus bezúdržbové zahrady

Už jste o nich slyšeli? A myslíte, že to jde? Chcete takovou?

Přiznávám se, že podle mě opravdu bezúdržbová zahrada neexistuje, prozradím vám však, co vám pomůže k tomu, aby byla zahrada nízkoúdržbová… nebo abyste vůbec zjistili, jakou zahradu chcete.

kamarádi pro strom

Guild, společenstvo stromu

Už pracujete s rostlinami podporujícími růst stromu? Víte, že trávou zarostlý prostor pod mladými stromky není ta nejlepší podpora pro stromek? A už jste o guildech slyšeli?

V článku se dozvíte o mnoha funkcích rostlin, které je vhodné vysadit pod stromy. Projdeme i konkrétní rostliny, takže přípravy na jaro v plném proudu 😉

mulčujete?

Co je mulč a proč mulčovat

Mulčování je slovo, které je v poslední době skloňované na všechny způsoby.

Co to ten mulč vlastně je?

Mulč pochází z tajemného anglického slova ´mulch´, které označuje tlející organickou hmotu, opad, ale také kompost. Tedy vlastně celý proces, který běžně v přírodě probíhá a bez kterého se též v zahradničení neobejdeme. Celý lesní ekosystém stojí na listovém opadu a mulči. Bez něj by nebyl les, tak jak ho známe. Mulčování není tedy nic nového, jen využíváme odpozorovaný prastarý přírodní mechanizmus, fungující už od dob, kdy se na zemi objevil první les.

A už z těchto informací se dá odvodit, proč je mulčování tak užitečné.

už je máte?

Bambusy v zahradě

„Bambusy?!!! Takový plevel, zamoří mi celou zahradu….“  I s takovým vyjádřením se občas setkám, když klientům navrhnu, že by se u nich v zahradě mohl vysadit bambus.

Nedávno jsem po delší době navštívila pražské Bambusárium, kde jsem kdysi téměř 7 let pracovala a opět jsem si uvědomila, jaká je škoda, že tak krásné a úžasné rostliny nepěstujeme v našich zahradách častěji.

Chcete vědět proč? Přečtěte si celý článek, který obsahuje i tipy na pěstování a doporučení konkrétních odrůd.